Danska se lahko pohvali z dolgo oblikovalsko tradicijo, ki jo utemeljujejo legende, kot sta Verner Panton in Arne Jacobsen. Podjetje &Tradition, ustanovljeno leta 2010 pod imenom "Unique Copenhagen", ne izbira le licenčnih modelov teh velikih oblikovalcev, temveč jih združuje z ročno izbranimi modeli priznanih mednarodnih umetnikov našega časa. Med njimi sta tudi studia "Space Copenhagen", ki sta ga sestavljala Signe Bindslev Henriksen in Peter Bundgaard Rützou, ter "Norm Architects", za katerim stojijo Jonas Bjerre-Poulsen, Kasper Rønn in Linda Korndal. Ime &Tradition torej pomeni ljubečo predanost tradiciji, hkrati pa si upa narediti korak naprej z novimi tehnologijami in idejami. To je sodobna Danska!
Verner Panton(1926-1998) velja za enega najvplivnejših oblikovalcev pohištva in notranje opreme 20. stoletja. Stoletje. Študiral je pri veliki oblikovalski legendi Arneju Jacobsenu, nato pa ustvaril svoj edinstven slog, na primer z avantgardnimi in vizionarskimi modeli ter uporabo plastike in psihedeličnih barv.
Barvita serija svetilk Flowerpot iz polikarbonata je leta 1968 postala simbol mirovnega gibanja flower power in je danes enako sinonim za sodobnost kot takrat.
Arne Emil Jacobsen (1902-1971) je bil eden najpomembnejših danskih arhitektov in oblikovalcev, ki je bil popolnoma predan funkcionalnemu in brezčasnemu oblikovanju. Poleg oblikovanja svetil je znan tudi po stavbah in notranjosti, kot je hotel SAS Royal iz leta 1960, ki ga je v celoti zasnoval mojster danskega modernizma.
Svetilka Bellevue ima značilen vitek labodji vrat in je simbol Jacobsenovega občutka za jasno obliko in prefinjenega občutka za proporce. Prav tako velja za začetek skandinavskega minimalizma.
Signe Hytte je puristka, ki si je zadala nalogo, da izpostavi bistvo stvari in odstrani vse, kar je odveč. Diplomirala je na oblikovalski in poslovni šoli TEKO na Danskem, pred tem pa je študirala estetiko in kulturo na univerzi Aarhus.
Potovanje, ki združuje dve klasični osnovni geometrijski obliki - kroglo in pravokotnik -, je sijajen rezultat njenega prizadevanja, da bi ustvarila nekaj preprostega, a smiselnega, kar vam bo prijetno videti in s čimer boste živeli. Sama oblikovalka nas spominja na luno in zelo poetično notranje potovanje.
Španski umetnik Jamie Hayon je na prelomu tisočletja odprl svoj oblikovalski studio, v katerem je poleg svetil in pohištva ustvaril še vrsto keramike, čevljev in ur. Ustvarjalni um naj bi bil v ospredju novega vala umetniških talentov.
Formakami je srečanje Vzhoda in Zahoda: tradicionalna azijska papirnata svetilka, ki je tu ročno izdelana iz riževega papirja slonokoščene barve, se sreča z zahodnim skandinavskim minimalizmom, ki se kaže tudi v namerni uporabi elementov iz črno obarvanega hrastovega lesa.
država izvora: Danska Leto ustanovitve: 2010
Adres: &Tradicija Kronprinsessegade 4 DK - 1306 Kopenhagen
Prečrtane cene na Lumories.si ustrezajo priporočeni ceni proizvajalca.
Vse cene v EUR, vključno z 22-odstotnim DDV in brez stroškov dostave.